Czy licówki porcelanowe są na NFZ?

 

Pęknięte szkliwo na jedynkach lub wykruszone jedynki są wskazaniem do założenia licówek porcelanowych. Gabinet http://villa-dentica.eu/leczenie/licowki proponuje wszystkie usługi medycyny estetycznej, w tym założenie licówek. Warto jednak pamiętać, że za założenie licówek porcelanowych zaplacimy sporą kwotę. W internecie znajdziemy całe mnóstwo zapytań na temat możliwości założenia licówek w ramach umowy z NFZ. Niestety, odpowiedzi brzmią jednoznacznie, że licówki porcelanowe nie założymy w ramach swojego ubezpieczenia.

 

Jest to usługa stomatologii estetycznej, która praktycznie nie wpływa na stan zdrowia zębów oraz stan zdrowia ogólnego, dlatego za to zapłacimy pełną kwotę. Jednak możemy trochę zaoszczędzić i jednak wykorzystać mozliwości, które daje nam NFZ. Licówki porcelanowe można zakładać wyłącznie na zdrowe zęby, także jeżeli są akiekolwiek ubytki, powinniśmy je uzupełnić. W takiej sytuacji rozpocząć leczenie możemy na NFZ, przygotować jamę ustną do założenia licówek, a następnie udać się do gabinetu prywatnego i założyć licówki porcelanowe.

 

Porcelana jest doskonałym materiałem do tworzenia nakładek na zęby ze względu na to, że jest bardzo odporny na uszkodzenia oraz przebarwienia, a także pozwala zachować naturalne barwy uśmiechu. Porcelanowe licówki wymieniane są co 10 lat.

 

Leave a Reply